O NAS

entrum Psychiatrii i Psychogeriatrii AKSON powstało w 2008 roku w Toruniu z inicjatywy czwórki pasjonatów: Jarosława Łączkowskiego, Marzeny Maryniak-Wiśniewskiej, Gerarda Kowalkowskiego oraz Michała Wojtaszka. Do zespołu dołączyło w późniejszym okresie dwóch psychologów – psychoterapeuta Jolanta Knap i psycholog kliniczny Barbara Łukawska.

Oferujemy profesjonalną pomoc osobom z depresją, lękiem, fobią, chorobą afektywną dwubiegunową, schizofrenią, zaburzeniami snu, zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi, zaburzeniami osobowości... Nasi specjaliści psychiatrzy – dr Łączkowski i dr Maryniak-Wiśniewska stworzyli w 1999 roku jedną z pierwszych w Polsce Poradnię Psychogeriatryczną oraz Oddział Psychogeriatryczny. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie leczenia zaburzeń psychicznych wieku podeszłego (w tym zespołów otępiennych np. choroby Alzheimera).

W ramach pomocy psychologicznej zapewniamy diagnostykę, poradnictwo oraz psychoterapię. Specjalizujemy się w diagnostyce i terapii zaburzeń pamięci – zapraszamy na badania wszystkich, których niepokoi zapominanie... Udzielamy wsparcia i porad opiekunom osób z zespołami otępiennymi. Proponujemy psychoterapię tym, którym zależy na podniesieniu jakości swego życia, którzy nie boją się czegoś zmienić.

Copyright © 2022 Centrum AKSON